Bezpieczne korzystanie z wanny SPA

Bezpieczne korzystanie z wanny SPA

Własne jacuzzi ogrodowe z pewnością zajmuje jedno z wysokich miejsc na naszej liście życzeń. To świetna atrakcja, która nie tylko urozmaici nasze życie ale i pomoże szybciej zregenerować siły i zredukować codzienny stres. Aby nasza kąpiel była bezpieczna warto poznać kilka faktów oraz zasad jakie związane są z korzystaniem z ogrodowej wanny SPA.

Optymalna temperatura wody w SPA to 36 st.

Optymalna temperatura wody w SPA dla normalnej kąpieli wynosi 36 st. Jeśli z wanny korzystają dzieci zaleca się aby temperatura nie była wyższa niż 32 st. Nigdy nie korzystaj z wanny SPA jeśli temperatura wody jest większa niż 40 st!

Czy wiesz, że przebywanie w wodzie w temp. przekraczającej 40 st. przez kilka minut może być bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do śmierci.

Nie przekraczaj 30 minut

Staraj się aby czas Twojej kąpieli nie był dłuższy niż 30 min. Przebywanie w bardzo ciepłej wodzie (powyżej 37 stopni) przez dłuższy czas może doprowadzić do osłabienia organizmu. Im wyższa temperatura – tym krótsza kąpiel!
Najlepiej korzystać z wanny spa w obecności drugiej osoby. W przypadku zasłabnięcia lub zawrotów głowy – w pobliżu będzie ktoś kto nam pomoże.

Unikaj alkoholu

Unikaj picia alkoholu czy zażywania narkotyków w trakcie kąpieli w SPA. Ciepła woda rozszerza naczynia krwionośne co powoduje szybsze krążenie alkoholu we krwi. To może spowodować nadmierną senność czy osłabienie i w konsekwencji może zagrażać naszemu zdrowiu.

Osoby przeziębione

Osoby przeziębione i zakatarzone nie powinny korzystać z wanny spa czy sauny. Osłabiony chorobą organizm słabiej broni się przed wysoką temperaturą jaka panuje w wannie.

Daleko od urządzeń elektrycznych

Nie używaj jakichkolwiek urządzeń, które są podłączone do sieci elektrycznej. Jeśli masz ochotę posłuchać radia lub muzyki podczas kąpieli to zadbaj aby było w dostatecznej odległości od wanny.
Niektóre modele wanien mają wbudowane odbiorniki muzyczne – są to jednak urządzenia specjalistyczne, przystosowane do kontaktu z wilgocią i wodą.

Previous Jaka jest różnica między jacuzzi, spa a wanną z hydromasażem?
Next Super Pump Premium – o klasę wyżej

Podobne artykuły:

Spa

Jak czyścić wannę SPA

Wanna SPA to komfort, na który decyduje się coraz więcej osób. Umieszczona w ogrodzie lub w zacisznym miejscu w domu stanowi niejako prywtne centrum odnowy. Należy mieć świadomość, że utrzymanie

Spa

Jaka jest różnica między jacuzzi, spa a wanną z hydromasażem?

Najczęściej słowem jacuzzi, jakuzi lub po prostu dżakuzi określamy wolnostojącą nieckę z gorącą wodą i hydromasażem. Słowo pochodzi od nazwy włoskiej firmy Jacuzzi produkującej luksusowe urządzenia służące hydroterapii i odnowie biologicznej. Zarówno

Spa

Czy hotelowe wanny spa są prawidłowo utrzymane?

Dlaczego w wannie SPA może przebywać ograniczona liczba osób? Jak bardzo ważna jest higiena w tym miejscu i co może się zdarzyć, gdy właściciel nie zadba o nią w wystarczający

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments