Dolphin E20 vs Dolphin S100

Dolphin E20 vs Dolphin S100

Dziś do porównania bierzemy dwa modele ekonomicznych odkurzaczy do basenu. Są proste w obsłudze i skutecznie czyszczą osad na dnie basenu. Idealnie nadają się do czyszczenia basenów ogrodowych.

Dolphin-y są chyba najbardziej popularnymi odkurzaczami basenowymi nie tylko w Polsce ale i Europie. Wielu użytkowników docenia je przede wszystkim za bezawaryjność. W naszym zestawieniu prezentujemy najtańsze modele automatycznych odkurzaczy do basenu bo dla wielu osób ich podstawowa funkcjonalność jest wystarczająca.

Dolphin E20 vs Dolphin S100

Seria S – Seria E

Dolphin S100 oraz E20 to odkurzacze bardzo do siebie podobne mimo, że pochodzą z dwóch różnych serii. Mimo, że producent tego jasno nie deklaruje – naszym zdaniem seria E oznacza urządzenia Ekonomiczne. Skierowane są one do użytkowników basenów stelażowych i rozporowych. Seria S to swoisty Standard w czyszczeniu basenów ogrodowych oraz basenów domowych.

Niska waga

Dzięki swojej niskiej wadze oba roboty basenowe można łatwo wkładać i wyciągać z basenu. Długość kabla sprawia, że oba roboty są przeznaczone do małych basenów nie przekraczających 10 m długości. Bez znaczenia jest rodzaj basenu, w którym robot zostanie użyty – system jezdny poradzi sobie zarówno w basenach foliowanych, stelażowych czy poliestrowych.

Odkurzacze basenowe Dolphin – Seria E – Seria S

Funkcje odkurzaczy basenowych

Te podstawowe roboty basenowe skutecznie czyszczą dno basenu. Choć producent nie deklaruje jasno, że te modele czyszczą ściany, to po ich włączeniu widać, że potrafią z łatwością wspiąć się na górę basenu.

System filtracji

Dolphin E20 tak samo jak S100 ma koszyk na brud ładowany od góry. Tutaj można zauważyć największą różnicę tych dwóch modeli. E20 wyposażony jest wyłącznie w zgrubny filtr siateczkowy. Natomiast S100 ma filtr zgrubny założony fabrycznie, ale na wyposażeniu użytkownik otrzymuje wkłady do dokładnego oczyszczania.

Zgrubny wkład lepiej sprawdza się w basenie ogrodowym. Wkład dokładny lepiej poradzi sobie w basenie wewnętrznym albo w basenie ogrodowym pod zadaszeniem. To właśnie, naszym zdaniem, najbardziej definiuje różnicę obu serii robotów Maytronics.

System filtrujący w Dolphini E20 i S100

Sterowanie

Zasilanie w obu przypadkach odbywa się za pomocą prostego i bezpiecznego zasilacza. Oba odkurzacze basenowe nie mają zaawansowanego sterowania. Obsługa sprowadza się wyłącznie do przyciśnięcia przycisku ON jeśli chcemy aby zaczął się proces sprzątania basenu.

Dane techniczne E20 vs S100

Poniżej prezentujemy dane techniczne obu odkurzaczy do basenu:

 Model odkurzacza:Dolphin E20Dolphin S100
Przeznaczenie:do małych i średnich basenówdo małych i średnich basenów
Obszar czyszczenia:Dno i ścianyDno i ściany
Dokładność czyszczenia:100 μm100 μm i 70 μm
Wózek transportowy:NieNie
Czas cyklu czyszczenia:2h2h
Tryby czyszczenia:1 – standardowy1 – standardowy
Filtr:Siatkowy – zgrubnyKartuszowy – zgrubny i dokładny
Zalecana długość basenu:Do 8mDo 10m
Zdalne sterowanie:NieNie
Napęd:PojedynczyPojedynczy
Długość przewodu:15m15m
Obrotnica na kablu:NieNie
Previous Ile kosztuje ogrodowa wanna spa
Next Zakończenie sezonu basenowego - częste błędy

Podobne artykuły:

Baseny

Pompy basenowe Speck Pumpen

Jeśli poszukujemy dobrej pompy, która zapewni nam ciągłą pracę przez kilka lat i niski poziom zużycia energii – wybór jest oczywisty – Speck Pumen. Dlaczego akurat Speck Pumpen?

Baseny

Jak utrzymać basen w czystości

W tym artykule zaprezentujemy kilka ważnych zasad, których przestrzeganie zagwarantuje, że Państwa basen będzie wyglądał na zadbany i czysty przez wiele lat, a także nie będzie stanowił zagrożenia dla nas

Baseny

Jak czyścić basen kąpielowy – najlepsze sposoby

Czyszczenie basenu to z pewnością jedna z mniej lubianych czynności jakie należy robić aby utrzymać basen w dobrym stanie przez wiele lat. W tym artykule przybliżmy praktyczne aspekty czyszczenia basenu,

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments