Szukając ochłodzenia i przyjemności latem zwykle sięgamy po lody – od świderków przez sorbety, kończąc na lodach włoskich. Jednak gdy upał staje się naprawdę nieznośny to wtedy poszukujemy czegoś więcej! I wtedy na myśl przychodzi stelażowy basen ogrodowy.

Najlepiej taki, który można szybko rozłożyć w ogrodzie i szybko z niego korzystać. Bez wielkiego planowania, bez budowy, bez wydawania dużej sumy pieniędzy.

Baseny stelażowe to ciekawa propozycja do istniejącego ogrodu. Można je łatwo rozkładać w ogrodzie, przenosić w inne miejsce, chować na zimę. Mankamentem, na który zwracają uwagę użytkownicy basenów stelażowych jest niska jakość tego typu produktów dostępnych w marketach budowlanych.

Od pewnego czasu na rynku polskim dostępne są baseny stelażowe włoskiej firmy Laghetto. To solidne baseny stelażowe produkowane w Europie. Mają grubą folię i będą wyglądać znakomicie w każdym ogrodzie!

Baseny ogrodowe – włoski design

Włoska marka Laghetto stworzyła ciekawą linię basenów stelażowych o klasycznym wyglądzie. Na uwagę zwraca wysoka jakość wykończenia detali, gruba folia basenowa i ultra wytrzymały stelaż.

Laghetto Classic występują w klasycznym niebieskim kolorze.

Basen ogrodowy Laghetto Classic

Turyńska marka dostarcza nam baseny dopracowane pod każdym względem.

Baseny Laghetto Classic wykonane zostały z trwałej folii PVC wzmacnianej włóknami szklanymi. Dodatkowo ta folia została pokryta powłoką, która zapobiega odkształceniu, zabrudzeniu wnikającym w materiał oraz światłem UV. To zupełnie inna jakość od basenów sprzedawanych przez „sieciówki”. Wybór koloru kąpieliska pozwala na integracje wizualną z każdym ogrodem.

Stelaż – najważniejszy element konstrukcji basenu został wykonanych z rur zabezpieczonych antykorozyjnie i pomalowanych proszkowo trwałą farbą. Zapewnia to długą żywotność basenu.

Bajkowe kolory połączone z nowoczesnymi rozwiązaniami

Firma Laghetto przygotowała kilka kompozycji basenu Pop! Głównie są to kolory ożywiające ogród takie jak różowy, turkusowy i zielony, ale nie brakuje także klasyki takiej jak niebieski, piaskowy i biały.

Montaż basenu stelażowego Laghetto

Podłoże

Basen musi stać na równej, wypoziomowanej i stabilnej powierzchni. Zapewni to większe bezpieczeństwo kąpieli. Zamontowanie ramy w kieszeniach folii basenowej jest czynnością łatwą do wykonania i nie wymagającą specjalnego sprzętu czy umiejętności. Nie powinno zająć nam to więcej czasu niż 2 godziny.

Zestaw filtrujący

Skimmer to urządzenie przyczepiane z boku basenu, które filtruje wodę dbając o jej czystość. Ale do wyboru mamy albo mamy też bardziej zaawansowany zestaw filtrujący w skład, którego wchodzi filtr piaskowy. Mając sprzęt, który na bieżąco filtruje nasz basen nie musimy martwić się o różnego rodzaju zanieczyszczenia.

Właściwości skimmera:

-system 360 stopni zwiększający wydajność filtracji,

-koszyk pre-filtrujący z tzw. skarpetą która zbiera zanieczyszczenia aż do 40 mikronów,

-system chroniący użytkownika basenu.

Bezpieczna drabinka

Basen posiada składaną drabinkę, która wyposażona została w specjalny system bezpieczeństwa, który uniemożliwia wejście do basenu dzieci. Mając pełną kontrolę nad basenem nie trzeba się martwić o dzieci bawiące się w ogrodzie.

Potężna firma i dumna historia

Piscine Laghetto to włoska marka zajmująca się produkcją różnego rodzaju basenów i mini-basenów od wielu lat. Ich debiut na rynku to pierwszy na świecie dmuchany, okrągły basen. Było to prawie pół wieku temu, a samo wejście w świat basenów okazało się wielkim sukcesem dla firmy.

Marka dalej rozwijała formę basenu ogrodowego i kilka lat później dzięki wybitnemu i kreatywnemu inżynierowi – Luigiemu Spidiniemu udało się stworzyć basen stelażowy Classic. Jak się później okazało – produkt stał się ikoną wśród basenów naziemnych. Produkcja basenu Classic trwa nieprzerwanie od roku 1982.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments