VariTab

VariTab

VariTab to innowacyjny produkt firmy Bayrol. Wielofazowe tabletki chlorowe wspomagające proces uzdatniania wody basenowej.

vari tab bayrol

Vari Tab – wielofunkcyjne tabletki chlorowe

Po raz pierwszy zdecydowano się połączyć w jednej tabletce – długotrwałą dezynfekcję z szybkim chlorem, koagulantem, stabilizatorem twardości i opatentowanym składnikiem polepszającym pracę filtra piaskowego.

Niebieska część tabletki rozpuszcza się po wrzuceniu do skimmera wciągu 10 minut. Uwalniane są z niej składniki powodujące szybką dezynfekcję i zwalczanie bakterii w filtrze. Częstym przypadkiem jest narastające zabrudzenie filtra, które może być podstawową przyczyną pogorszenia jakości wody. To jest miejsce, w które „uderza” niebieska faza tabletki i intensywnie je dezynfekuje.

Biała częśc tabletki VariTab rozpuszcza się bardzo powoli i skutecznie uzdatnia wodę w ciągu następnych 7 – 10 dni. W białej części oprócz chloru zawarty jest także koagulant, który przyczynia się do znacznej poprawy efektywności filtrowania. Stabilizator twardości zapobiega natomiast narastaniu kamienia i tworzenia się białych osadów na ścianach basenu.

Previous Pojemność basenu
Next Podstawowe elementy każdego basenu

Podobne artykuły:

Chemia basenowa

Ozonowanie wody basenowej

Ozonowanie stało się na wielu basenach publicznych nieodzownym elementem procesu dezynfekcji wody basenowej. Teraz bardziej dostępne także dla basenów prywatnych.

Baseny

Podstawowe wiadomości o wodzie

H2O – ten wzór jest znany chyba każdemu. Ale tak idealna woda w przyrodzie praktycznie nie występuje. Woda może mieć w swoim składzie wiele innych pierwiastków, które nadają jej określone

Chemia basenowa

To warto wiedzieć o chlorze w basenie

W artykule przedstawimy kilka istotnych informacji związanych z uzdatnianiem wody metodą chlorową. Chlor w basenie Chlor zawarty w środkach do pielęgnacji wody basenowej potrafi w bardzo skuteczny sposób zabijać bakterie

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Władek
6 years temu

Używam ten produkt regularnie. Jest lepszy od zwykłych tabletek chlorowych. No i w dodatku to Bayrol.

Krzysztof
3 years temu

Potwierdzam – dwukolorowe tabletki są jakby skuteczniejsze!