Fibalon – innowacyjny wkład filtrujący

Fibalon – innowacyjny wkład filtrujący

Innowacyjny materiał filtrujący – FIBALON® – to specjalne włókna polimerowe o zróżnicowanej długości i strukturze, doskonale filtrujące wodę w filtrach basenowych i wannach spa.

Materiał po raz pierwszy został zaprezentowany podczas targów basenowych w Stutgarcie w 2012 roku. Od początku wzbudzał duże zainteresowanie całej branży basenowej. Po pierwszych latach obecności na rynku niemieckim Fibalon zebrał wiele pochlebnych opinii, a jego sprzedaż systematycznie zaczęła rosnąć. Od 2015 roku jest także dostępny na rynku w Polsce.

Innowacyjny sposób filtracji

Ten nowoczesny materiał filtrujący składa się ze specjalnych kulek z włókien polimerowych, przypominających swoim wyglądem kulki waty. Kształt kulisty został świadomie wybrany – maksymalizuje bowiem powierzchnię filtracji. 

Ułożone w filtrze basenowym kulki tworzą spójne złoże o bardzo dużej dokładności filtracji sięgającej 10 mikronów! Przy tak dokładnym filtrze nie ma potrzeby stosowania środków flokujących (koagulantów), a konieczność płukania filtra została zredukowana o połowę!

Użytkownik ma dzięki temu oczywiste oszczędności w postaci mniejszego zużycia wody i energii!

Kulka Fibalon

Kulka Fibalon

Opór jaki stawia Fibalon w filtrze jest kilkukrotnie mniejszy od tego jaki stawiałby piasek czy szkło filtrujące. Istnieje zatem możliwość zastosowania nieco mniejszej pompy basenowej bez groźby utraty optymalnego przepływu dla danego układu. Po raz kolejny pojawia się oszczędność energii elektrycznej.

Dodatkową zaletą tego specjalnego materiału filtrującego jest jego mała waga.
Chcąc zastąpić 1 worek piasku o wadze 25kg musimy użyć 1 opakowanie kulek FIBALON o wadze 350 g. Będzie miało to duże znaczenie dla osób kupujących złoże filtrujące w sklepie internetowym – oszczędność na kosztach przesyłki.

Podziel się z nami swoją opinią o tym produkcie!

Materiały udostępnił dystrybutor: www.fibalon.com.pl

Previous Czy hotelowe wanny spa są prawidłowo utrzymane?
Next Jakie wybrać miejsce dla basenu w ogrodzie ?

Podobne artykuły:

Technika basenowa

Super Pump Premium – o klasę wyżej

Ciche i wydajne pompy basenowe. Pompy basenowe Super Pump Premium bazują na sprawdzonej i cenionej konstrukcji samozasysających pomp Super Pump. W nowym projekcie widać jednak, że Swim-tec poszedł o klasę

Technika basenowa

Płukanie filtra piaskowego

Instrukcja jak wykonać płukanie filtra piaskowego.

Technika basenowa

Solary w ogrzewaniu wody basenowej

Solary to jedna z najchętniej wybiernaych metod podgrzewania wody w basenie. Podstawowym argumentem dla wielu osób jest fakt, że energia pochodząca ze słońca jest po prostu „za darmo”.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
4 years temu

Mój „baseniarz” namówił mnie na to twierdząc, że filtracja będzie lepsza. Koszt był dość spory ale faktycznie to chyba działa. Woda po nalaniu szybciej zrobiła się czyściutka. Chemii stosuję minimalnie mniej albo tyle samo ale… Czytaj więcej »