Fibalon – innowacyjny wkład filtrujący

Fibalon – innowacyjny wkład filtrujący

Innowacyjny materiał filtrujący – FIBALON® – to specjalne włókna polimerowe o zróżnicowanej długości i strukturze, doskonale filtrujące wodę w filtrach basenowych i wannach spa.

Materiał po raz pierwszy został zaprezentowany podczas targów basenowych w Stutgarcie w 2012 roku i od początku wzbudzał zainteresowanie całej branży basenowej. Po kilku latach obecności na rynku niemieckim Fibalon zebrał wiele pochlebnych opinii, a jego sprzedaż systematycznie wzrasta. Od 2015 roku jest także dostępny w Polsce.

Innowacyjny sposób filtracji

Ten nowoczesny materiał filtrujący składa się ze specjalnych kulek z włókien polimerowych, przypominających swoim wyglądem kulki waty. Kształt kulisty został świadomie wybrany – maksymalizuje bowiem powierzchnię filtracji. Ułożone w filtrze basenowym kulki tworzą spójne złoże o bardzo dużej dokładności filtracji sięgającej 10 mikronów! Przy tak dokładnym filtrze nie ma potrzeby stosowania środków flokujących (koagulantów), a konieczność płukania filtra została zredukowana o połowę! Użytkownik ma dzięki temu oczywiste oszczędności w postaci mniejszego zużycia wody i energii.

Kulka Fibalon

Kulka Fibalon

Opór jaki stawia Fibalon w filtrze jest kilkukrotnie mniejszy od tego jaki stawiałby piasek czy szkło filtrujące. Istnieje zatem możliwość zastosowania nieco mniejszej pompy basenowej bez groźby utraty optymalnego przepływu dla danego układu. Po raz kolejny pojawia się oszczędność energii elektrycznej.

Dodatkową zaletą tego specjalnego materiału filtrującego jest jego mała waga.
Chcąc zastąpić 1 worek piasku o wadze 25kg musimy użyć 1 opakowanie kulek FIBALON o wadze 350 g. Będzie miało to duże znaczenie dla osób kupujących złoże filtrujące w sklepie internetowym – oszczędność na kosztach przesyłki.

Podziel się z nami swoją opinią o tym produkcie!

Materiały udostępnił dystrybutor: www.fibalon.com.pl

Previous Czy hotelowe wanny spa są prawidłowo utrzymane?
Next Jak umiejscowić basen w ogrodzie ?

Podobne artykuły:

Technika basenowa

Płukanie filtra piaskowego

Instrukcja jak wykonać płukanie filtra piaskowego.

Ciekawe produkty

Super Pump Premium – o klasę wyżej

Ciche i wydajne pompy basenowe. Pompy basenowe Super Pump Premium bazują na sprawdzonej i cenionej konstrukcji samozasysających pomp Super Pump. W nowym projekcie widać jednak, że Swim-tec poszedł o klasę

Technika basenowa

Basenowe pompy ciepła

Jednym z podstawowych pytań jakie zadaje sobie inwestor przystępujący do budowy basenu ogrodowego jest pytane dotyczące sposobów podgrzewania wody basenowej. Mimo, że wybór urządzeń i rozwiązań jest w chwili obecnej

1
Dyskusja i komentarze

Jesteś zalogowany jako Mik@ | Wyloguj
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Krzysztof

Mój „baseniarz” namówił mnie na to twierdząc, że filtracja będzie lepsza. Koszt był dość spory ale faktycznie to chyba działa. Woda po nalaniu szybciej zrobiła się czyściutka. Chemii stosuję minimalnie mniej albo tyle samo ale… Czytaj więcej »