Jeśli poszukujemy dobrej pompy do basenu, która zapewni nam ciągłą pracę przez kilka lat i niski poziom zużycia energii – wybór jest oczywisty – Speck Pumpen. Dlaczego akurat Speck Pumpen?

Pompy tej firmy są znane ze swej solidnej konstrukcji, niezawodności oraz bezawaryjności.  Speck Pumpen to szanowany niemiecki producent mający w swojej gamie oprócz pomp basenowych także inny sprzęt basenowy.

Speck Pumpen to czołowa firma na rynku. Udoskonala swoje konstrukcje co pewien czas i wprowadza nowe technologie do produktów. Od niedawna na przykład Speck wprowadził w kilku modelach swoich pomp nowy typ silnika, który umożliwia płynną regulację obrotów. Badu Green – bo tak nazwano tę technologię – to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które pozwala znacznie ograniczyć zużycie energii przez pompę basenową.  Zamiast przerwy w pracy układu filtrującego użytkownik może po prostu zmniejszyć obroty pompy i tym samym osiągnąć oszczędności bez utraty jakości filtracji.

W tym zestawieniu zaprezentowaliśmy najpopularniejsze modele dedykowane na baseny prywatne oraz na mniejsze baseny publiczne. Jest to aż pięć serii pomp Badu: Prime, Magic II, Alpha, Top oraz Magna. Na samym początku należy przedstawić czym się poszczególne serie wyróżniają, jakie mają zastosowania oraz ogólna prezentacja sprzętu.

Badu Magic

Badu Magic to seria pomp basenowych klasy standardowej. Pompy te przeznaczone są raczej do małych basenów prywatnych, gdzie wydajność waha się od 4 do 11 m3/h. Seria Magic znana jest ze swojej niezawodności. Kultura pracy jest na dobrym poziomie i pompa nadaje się idealnie do basenów ogrodowych.

Badu Top

Pompa basenowa Badu Top znana dotychczas jako Bettar to świetna pompa basenowa na małe i średnie baseny. Legendarna konstrukcja charakteryzująca się cichą pracą oraz niezawodnością. Seria Top jest rozwinięciem Badu Magic, a obudowa pompy jest znacznie większa przez co pompa wydaje się być masywniejsza. W pompie zastosowano wysokiej jakości łożyska w celu dobrego wyciszenia pracy urządzenia. Zwiększoną sztywność obudowy uzyskano poprzez zastosowanie tworzywa sztucznego dodatkowo wzmacnianego włóknem szklanym. Pompa Badu Top zalecana jest dla średniej wielkości basenów, których pojemność nie przekracza 90m3. Mimo, że pompa należy do klasy standardowej to jest to trzeba powiedzieć, że może śmiało konkurować z o wiele droższymi konstrukcjami innych producentów.

Badu Alpha

Nowoczesna pompa basenowa Badu Alpha powstała na bazie solidnej konstrukcji Badu Magic. Jednak weszła na rynek z zupełnie nową gamą silników na magnesy stałe, które umożliwiają płynną regulację obrotów. Jest to zatem pompa energooszczędna i dająca o wiele więcej możliwości zastosowania aniżeli Magic. Dzięki nowo zaprojektowanemu układowi wirnika pompa jest jeszcze wytrzymalsza oraz mniej podatna na awarie. Sprzęt również został zoptymalizowany pod względem generowanego hałasu. Kultura pracy pozwala zakwalifikować tą pompę do klasy premium.

Pompa dostępna w wersji Standard oraz Badu Green

Badu Magna

Badu Magna to sprawdzona seria pomp basenowych. Przygotowana do basenów o pojemności 30-120m3. Seria Magna zapewnia wysoką wydajność oraz elastyczność zastosowań. Pompa przygotowana została z myślą o basenach średnich, ale nadaje się również do mniejszych basenów prywatnych. Wcześniej modele z tej serii zaliczały się do produktów Bettar (8, 12 oraz 14)

Badu Prime

Seria pomp Badu Prime uważana jest za jedną z najskuteczniejszych oraz najwydajniejszych. Poprzednia nazwa tej serii pomp to Badu 90. Przygotowana do basenów o pojemności 30-210m3. Dzięki zastosowanym technologiom (wyciszone łożyska) pompa generuje niski poziom hałasu oraz posiada innowacyjny system uzupełniający. Do wykonania obudowy zastosowano tworzywo sztuczne, które dodatkowo wzmocniono włóknem szklanym.

Pompa dostępna w wersji Standard oraz Badu Green