Jak bezpieczne korzystać z wanny SPA

Jak bezpieczne korzystać z wanny SPA

Własne jacuzzi ogrodowe z pewnością zajmuje jedno z wysokich miejsc na naszej liście życzeń. To świetna atrakcja, która nie tylko urozmaici nasze życie ale i pomoże szybciej zregenerować siły i zredukować codzienny stres. Aby nasza kąpiel była bezpieczna warto poznać kilka faktów oraz zasad jakie związane są z korzystaniem z ogrodowej wanny SPA.

Prawidłowa temperatura

Optymalna temperatura wody w wannie spa dla normalnej kąpieli wynosi 35-36 st. Wtedy kąpiący odczuwają największy komfort hydromasażu.

Jeśli z wanny korzystają dzieci zaleca się aby temperatura nie była wyższa niż 32 st. Organizm dziecka inaczej reaguje na wysoką temperaturę.

Nigdy nie korzystaj z wanny SPA jeśli temperatura wody jest większa niż 36 st. C !

Czy wiesz, że przebywanie w wodzie w temp. przekraczającej 40 st. przez kilka minut może być bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do śmierci.

Nie przekraczaj 30 minut

Staraj się aby czas Twojej kąpieli nie był dłuższy niż 30 min. Przebywanie w bardzo ciepłej wodzie (powyżej 36 stopni) przez dłuższy czas może doprowadzić do osłabienia organizmu. Im wyższa temperatura – tym krótsza kąpiel!
Najlepiej korzystać z wanny spa w obecności drugiej osoby. W przypadku zasłabnięcia lub zawrotów głowy – w pobliżu będzie ktoś kto nam pomoże.

Pij wodę przed i w trakcie

Warto pić duże ilości wody przed i w trakcie kąpieli. Dobre nawodnienie organizmu przyspieszy naszą regenerację i przyczyni się do lepszej regulacji ciepłoty ciała, które jest narażone na wyższą niż zazwyczaj temperaturę.

Do wody i napojów używaj nietłukące szklanki, które nie będą stanowiły zagrożenia dla osób przebywających w strefie spa.

Unikaj alkoholu

Unikaj picia alkoholu czy zażywania narkotyków w trakcie kąpieli w SPA. Ciepła woda rozszerza naczynia krwionośne co powoduje szybsze krążenie alkoholu we krwi. To może spowodować nadmierną senność czy osłabienie i w konsekwencji może zagrażać naszemu zdrowiu.

Osoby przeziębione

Osoby przeziębione i zakatarzone nie powinny korzystać z wanny spa czy sauny. Osłabiony chorobą organizm słabiej broni się przed wysoką temperaturą jaka panuje w wannie. Nasz wewnętrzny termostat nie działa i organizm jest narażony na przegrzanie.

Daleko od urządzeń elektrycznych

Nie używaj jakichkolwiek urządzeń, które są podłączone do sieci elektrycznej. Jeśli masz ochotę posłuchać radia lub muzyki podczas kąpieli to wybierz głośniki bezprzewodowe albo zadbaj aby tradycjne nagłośnienie było w dostatecznej odległości od wanny.
Niektóre modele wanien mają wbudowane odbiorniki muzyczne – są to jednak urządzenia specjalistyczne, przystosowane do kontaktu z wilgocią i wodą. Nie stanowią zagrożenia.

Previous Wanna spa, jacuzzi, czy wanna z hydromasażem?
Next Super Pump Premium – o klasę wyżej

Podobne artykuły:

Spa

Jak czyścić wannę SPA

Wanna SPA to komfort, na który decyduje się coraz więcej osób. Umieszczona w ogrodzie lub w zacisznym miejscu w domu stanowi niejako prywatne centrum odnowy. Należy mieć świadomość, że utrzymanie

Spa

Wanna spa, jacuzzi, czy wanna z hydromasażem?

Powszechnie słowem jacuzzi, jakuzi lub po prostu dżakuzi określamy wolnostojącą wannę z gorącą wodą i hydromasażem. Może być to wanna stojąca w prywatnym ogrodzie albo wanna w hotelowej strefie spa.

Spa

Czy hotelowe wanny spa są prawidłowo utrzymane?

Dlaczego w wannie SPA może przebywać ograniczona liczba osób? Jak bardzo ważna jest higiena w tym miejscu i co może się zdarzyć, gdy właściciel obiektu nie zadba o nią w

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments