Rynek wanien spa rośnie w Polsce z roku na rok. Pojawia się na nim coraz więcej nowych marek. Ogólnie możemy podzielić rynek na co najmniej trzy grupy.

Pierwsza grupa – markowe wanny spa

To wanny uznanych producentów amerykańskich i europejskich. Wanny są wyprodukowane z solidnych materiałów. Skorupy wytwarzane są z najlepszej jakości akrylu, elektronika sterująca wanną jest na wysokim poziomie. Konstrukcja wanny oraz izolacją termiczną od wewnątrz pozwala na wieloletnie użytkowanie spa bez większych problemów. Izolacja termiczna oraz dodatkowe warstwy utrzymujące ciepło to może być czynnikiem decydującym jeśli poszukujemy urządzenia gwarantującego niskie koszty eksploatacji.

Największą zaletą markowych wanien spa jest tak naprawdę jakość hydromasażu. Producenci stosują najlepsze dysze połączone w odpowiedni sposób tak aby terapia wodą przyniosła najlepszy efekt dla naszego ciała!

Znane marki z tej grupy: Jacuzzi, Hotspring, Sundance, Hydropool, Wellis

Koszty zakupu: 35.000 – 95.000 PLN

jacuzzi ogrodowe hydromasaż
Ogrodowa wanna spa ze starannie zaprojektowanym hydromasażem

Druga grupa – chińskie wanny spa

To wanny mało znanych producentów, głównie z dalekiego wschodu. Produkowane pod marką własną albo dla odbiorców z Europy. Dotychczas były raczej słabo wykonane, z wadliwą elektroniką – często „podrobioną”. Słaba izolacja termiczna skorupy to coś czego nie widać na pierwszy rzut oka. Należy jednak zaznaczyć, że jakość tego typu wanien systematycznie się poprawia. Mają coraz lepszy design i funkcjonalność!

Setki dysz ułożonych w konstelacje ma być elementem zachęcającym do zakupu właśnie tego konkretnego modelu. Tymczasem słabo zaprojektowany i wadliwy hydromasaż to duża bolączka chińskich wanien spa.

Koszty zakupu: 28.000 – 60.000 PLN

chińskie spa ogrodowe
Tania wanna z dużą ilością dysz nie gwarantuje jakości masażu podwodnego

Trzecia grupa – dmuchane wanny spa

To mini baseny z dmuchanymi ścianami wyposażone w zewnętrzny układ filtrujący. Hydromasaż w Lay-Z Spa nie ma zbyt wielkiej mocy i polega raczej na pompowaniu wody przez 4 dysze. Niski koszt jest główną zachętą do zakupu.
Największe wady? Symboliczny hydromasaż oraz łatwość przedziurawienia ścianek.

Koszty zakupu: 4.000 – 5.000 PLN

Dmuchane spa ogrodowe

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments