Fix-A-Leak to skoncentrowany preparat w postaci emulsji, skutecznie uszczelniający przecieki w praktycznie każdym materiale. Preparat ten produkowany jest przez Marlig Industries inc. specjalizującą się w naprawach nieszczelności od 1980 r.

Dowiedzmy się więcej o Fix-A-Leak.

Produkt ten sprzedawany jest na całym świecie jako doskonały uszczelniacz do naprawy przecieków hydraulicznych i strukturalnych m.in. w basenach, spa i jacuzzi.

Fix-a-leak jest bardzo skuteczny w przypadku konieczności uszczelnienia przecieków powstałych wskutek pęknięć włoskowatych w dnach basenów betonowych lub gunitowych. Preparatem tym uszczelniać można również przecieki w spa izolowanych pianką.

Dzialanie Fix-A-Leak porównać można do płytek krwi i osocza, które tworzą skrzep krwi na skaleczeniach skóry. Mikroskopijne warstwy krzemianu sodu układają się jedna na drugiej, tworząc skrzep i uszczelniając małe otwory, pęknięcia i niewielkie puste przestrzenie.

Litrowa butelka preparatu Fix-A-Leak odpowiednia jest dla basenu basenów o pojemności 100 000 litrów wody, w którym strata dobowa wody wynosi 3 cm. Po zatkaniu przecieku, preparat tworzy długotrwałe uszczelnienie. Nie powinna być to jednak ostateczna naprawa uszkodzenia.

Fix a Leak powinien być stosowany tylko po przeprowadzeniu szczegółowych testów w celu znalezienia wycieku z basenu lub odizolowania wycieku z basenu od konkretnego przewodu hydraulicznego, takiego jak skimmer, odpływ lub przewód powrotny. Najlepszą metodą naprawy jest oczywiście znalezienie dokładnej lokalizacji wycieku, a następnie zastąpienie uszkodzonej rury PVC lub armatury nieuszkodzoną. Można też znaleźć nieszczelność w powłoce basenu lub uszczelce i wykonać odpowiednią łatę wewnątrz basenu. Jednak najlepszą doraźną i skuteczną naprawą jest skorzystanie z Fix-A-Leak.

Fix-A-Leak należy użyć stosując się dokładnie do procedur zaleconych przez producenta. Jedynie prawidłowe przeprowadzenie procesu zastosowania preparatu gwarantuje jego skuteczność.

Więcej o preparacie Fix-A-Leak dowiedzieć można się ze strony:

https://www.fixaleak.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments